• Hafta içi 08:00 / 17:30
 • 0264 291 49 49
 • info@enninsaat.com.tr
 • Islak Hacimlerin İzolasyonu

  Islak Hacimlerin İzolasyonu

  Yapıların en yoğun su ve yüksek nem oranına maruz kaldığı, havalandırmanın genellikle yeterli oranda yapılamadığı ancak su yalıtımının kaçınılmaz olduğu yapı bölmeliridir. Islak hacim imalatlarında en çok yaşanan sorun, su yalıtım uygulamalarının doğru ve kalıcı şekilde yapılmasıdır.

  Su yalıtım uygulamalarındaki başarı, sadece belirlenen su yalıtım ürünün performansı ile değil aynı zamanda sistemi oluşturan bileşenlerin de birlikte doğru şekilde çalışması ve detaylandırılması ile mümkün olmaktadır.

  Gelişen yapı teknolojileri, bölme sistemlerin çeşitli tipte ve yapıda elemanlar ile yapılmasına olanak vermektedir. (ör: alçı levhalar, çimento yonga levhalar, vs.) Bu elemanların davranışları (ısıl genleşme, deformasyon, vs) birbirinden son derece farklı ve su yalıtım sisteminin performansını önemli ölçüde etkileyecek niteliktedir. Bu nedenle, doğru bir su yalıtım sisteminin uygulanması, yapının iyi analiz edilerek, doğru ürün ve sistem bileşenlerinin bir araya getirilmesi ile mümkün olmaktadır.